Zyrtare: Vidal firmos me Barcelonen!

Merkatoja është e bllokuar deri në janar nga FIFA, por Barça ka nisur që tani punën në merkato dhe tashmë është zyrtare blerja e parë për sezonin e ardhshëm.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Sevilla-s, Aleix Vidal, i cili me një operacion të rrufeshëm ka firmosur për 5 vitet e ardhshme me katalanët, ndërkohë që Sevilla-s i shkojnë 10 milionë euro.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT