Zyrtare: Sturaro rikthehet te Juventusi

Juventusi e ka rikthyer në skuadër mesfushorin Stefano Sturaro i cili ishte i huazuar te Xhenova.
“Nënshkrimi i verës për Juventusin, ylli i lëvizshëm dhe në ngritje Stefano Sturaro rikthehet në Torino pas huazimit frytdhënës me ish-klubin e tij Genoa, me qëllim që të ofrojë mbulesë për mesfushën Bianconerëve, edhe në sulm edhe në aspekt defensiv”, shkruhet në deklaratën e Juves.
Këtë sezon Sturaro ka zhvilluar 13 takime me Xhenoven duke mos arritur të shënoi asnjë gol.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT