Zyrtare: Parma deklaron falimentimin, bie në Serie D

Klubi i Parmës ka deklaruar zyrtarisht falimentimin dhe tani duhet të startojë nga ligat amatore.

Me që nuk ka pasur ofertë për të drejtat sportive të klubit, Parma është dashur të deklarojë falimentimin.

Klubi tani do të startojë nga Serie D duke tentuar që të kthehet në nivelet e larta ku ishte vitet e fundit, transmeton Koha.net.

Ende nuk dihet e ardhmja e mbrojtësit shqiptar, Andi Lilës, që sigurt do të ikë drejt një klubi tjetër evropian.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT