Zyrtare: Marcelo mungon ndaj Atleticos

 

Kartoni i verdhë në duel me Sevillën, do ta penalizoi mbrojtësin e Realit, Marcelo, që të mos paraqitet në derbin e fundjavës ndaj Atleticos.
Braziliani do të mungojë në derbin ndaj Atletico Madridit, pasi kundër Sevillas mori kartonin e pestë të verdhë gjatë këtij sezoni.
Madje edhe apeli i Realit është refuzuar nga Komiteti i gjyqtarëve të La Ligas.
Në dyshim me Atleticon janë edhe Ramos dhe James Rodrigues që pësuan lëndime në duel me Sevillan.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT