Zyrtare: Mandzukic nënshkruan me Juventusin

 

Tashmë është zyrtare, Mario Madzukic më nuk është i Atletico Madridit, por i Juventusit.

Sulmuesi kroat ka nënshkruar kontratë katërvjecare, dhe Juves i duhet që në arkat e Atletico Madridit të paguaj 19 milion euro, plus 2 milion euro në formë të bonuseve.

“Çmimi i marrëveshjes është 19 milionë euro dhe do të paguhet në tri këste, me një bonus shtesë prej dy milionë eurosh të lidhura me paraqitjet dhe arritjen e objektivave”, ka njoftuar FC Juventus./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT