pdk, kadidate te rinje

Drenica Press mëson edhe zyrtarisht  se Faik Geci do të jetë kandidat i PDK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës, shkruan Drenica Press.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet Faik Geci për portalin Drenica Press. Ai tha se është dorëzuar zyrtarisht emri i tij në KQZ dhe pritet që gjatë mbrëmjes së sotme të dihet edhe numri me të cilin do të kandidoj për deputet të Kosovës.

Faik Geci, vjen nga fshati Llaushë e Skenderajt dhe  është jurist i diplomuar, i cili ka një kohë të gjatë që punon sekretar në shkollën e mesme teknike “Anton Çetta”në Skenderaj.

Faik Geci është anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës që nga themelimi i saj, duke u kyçur fillimisht në kuadër të Rinisë Demokratike e pastaj ka qenë pjesë e vazhdueshme e strukturave të PDK-së në Skenderaj./DRENICA PRESS/

LEXO EDHE: Lajmi i Fundit nga Skenderaj: PDK ndryshon listën e kandidatëve për deputet në momentin e fundit, ky është emri i ri që i hyri garës (FOTO)