Zyrtare: Kjo është e ardhmja e Griezmann

Sulmuesi fantastik francez, Antoine Griezmann ka marrë vendimin për të ardhmen e tij.

Anëtari i Atletico Madrid, nuk dëshiron të dëgjoj për ofertat që vijnë në drejtim të tij dhe ka rinovuar kontratën me klubin madrilen.

Talenti francez ka nënshkruar kontratë të re pesë vjeçare me Atletico Madrid, duke refuzuar skuadra të mëdha si Barcelona, Bayern Munich, Chelsea e Manchester United.

“Jam shumë i kënaqur, i lumtur që do të vazhdoi të jem pjesë e kësaj familje dhe e këtij projekti”.

“Klubi dëshiron të qëndroj në nivele të larta dhe duhet të japim gjithçka për ta vazhduar rritjen ashtu siç dua unë të rritëm edhe më shumë”, deklaroi Griezmann. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT