ZYRTARE: Këto janë ekipet e Superligës që janë licencuar për garat evropiane

Komisioni i Shkallës së Parë për Licensimin e Klubeve për garat e UEFA-së, pas takimeve të veta nga data 2 maj deri sot me datë 10 maj ka shqyrtyar dokumentacionin e 7 klubeve që kanë aplikuar për procesin e licensimit për garat e UEFA-s për edicioni 2019/2020 dhe ka marrë vendim që t’ u jap licensat 7 klubeve si në vijim:

1.KF Feronikeli,

2.FC Prishtina,

3.FC Llapi

4.KF Drita,

5.KF Trepça 89

6.KF Ballkani dhe

7.KF Gjilani

Procesi i licensimit të klubeve për garat e UEFA-s për edicionin 2019/2020 ka filluar që nga 1 shkurti.
- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT