ZYRTARE: Granit Xhaka sezonin tjetër me numër të ri në fanellë, ja arsyeja…

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka sezonin e ri nuk do të mbajë fanellën me numër 29.

Kjo pasi që Xhaka ka vendosur ta marrë numrin 34 dhe për këtë ka një arsye të fortë.

“Numri 34 ka një rendësi të madhe për mua. Ishte numri im i parë në karrierën si profesionit dhe mua më dhuron fat. Gjithashtu e kam tatuazh në shpinë dhe krah. Vllau im mban fanellën me numrin 34 gjithashtu dhe kur un u largova nga Baseli ai e mori atë numër. Pra, është një numër i rëndësishëm në familjen tonë”, ka deklaruar Granit Xhaka.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT