Zyrtare, formacionet Shqipëri-Zvicër, 16 futbollistë shqiptar

 

Trajneri i Shqipërisë, Giani de Biasi, dhe Vladimir Petkovic i Zvicrës, kanë publikuar formacionet.

Në fushë do të startojnë 16 shqiptar!!!

Shqipëria: Berisha; Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli; Kukeli, Xhaka; Gashi, Abrashi, Lenjani; Sadiku.

Zvicra: Sommer, Djorou, Rodriguez, Schar, Lichtsteiner, Xhaka, Xhemaili, Behrami, Shaqiri, Mehmedi, Seferovic.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT