Barcelona përmes rrjeteve sociale ka dalur me një komunikatë zyrtare:

“Testet e kryera ndaj Leo Messi kanë konfirmuar se ai ka një thyerje të kockave radiale në krahun e djathtë. Ai do të jetë jashtë për rreth tre javë”.

Kësisoj Messi do t’i humbasë dy ndeshjet më të rëndësishme të Barcelonës deri tani, të martën ndaj Interit në Ligën e Kampionëve dhe të dielën “El Clasicon” ndaj Real Madridit. /IndeksOnline/