ZYRTARE: CAS përjashton ekipin e njohur nga Liga e Kampionëve

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka lënë Skëndërbeun jashtë kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga UEFA për të përjashtuar me një vit klubin e Skënderbeut nga Liga e Kampioneve për shkak të manipulimit të ndeshjeve

Klubi korçar kishte apeluar vendimin e UEFA-s dhe kishte shpresa të mëdha se do të fitonte në CAS, por tanimë duhet të dorëzohet para faktit se do të qëndrojë një vit jashtë Evropës, shkruan Panorama Sport.

Pritet të mësohet gjithashtu se çfarë vendimi do të marrë FSHF në lidhje me këtë çështje, nëse do të ndëshkojë paralelisht korçarët për të cilët tashmë ka zyrtarisht një dënim për manipulim ndeshjesh.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT