Zyrtare: Bussey largohet prej Bashkimit

Tre Bussey është larguar prej klubit të basketbollit të Bashkimit.

Këtë e ka bërë të ditur basketbollisti përmes një mesazhi të publikuar në Facebook.

“Falënderoj trajnerin Petar Mijovic, stafin dhe menaxhmentin e ekipit të Bashkimit për besojnë dhe mundësinë që ma kanë dhënë, transmeton Telegrafi.

“Gjithashtu falënderoj tifozët dhe njerëzit e Prizrenit që më priten krahë hapur. Ishte kënaqësi të luaja me bashkëlojtarët dhe u uroj të gjitha të mirat”, ka shkruar Bussey në Facebook.

Kujtojmë se Bashkimi është në disavazntazh prej 2:1 me ndeshje në fazën e “Play Off” kundër Sigal Prishtinës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT