Zyrtare: Barcelona kampion në La Liga (video)

 

Barcelona ka shënuar fitoren më të rëndësishme të sezonit në Granada, duke trimfuar me rezultat 3-0 dhe përmbyllur në mënyrën më të mirë sezonin në La Liga.

Barcelona fitoren e siguroj në pjesën e parë duke shënuar dy gola me Surez, i cili kompletoi hetrikun katër minuta para fundit të takimit.

Edhe Reali ka shënuar fitore përballë La Curenjes me rezultat 2-0 me golat e Ronaldos në pjesë e parë.

Pas 38 xhirove të zhvilluara në La Liga Barcelona ka mbledhur 91 pikë, një më shumë se Reali në vend të dytë./Drenicapress.info/

https://www.dailymotion.com/video/x4ahn5g_luis-suarez-goal-hd-granada-cf-0-1-barcelona-14-05-2016_sport

https://www.dailymotion.com/video/x4ahqnl_luis-suarez-goal-hd-granada-cf-0-3-barcelona-14-05-2016_sport

https://www.dailymotion.com/video/x4ah8ho_halo_sport

https://www.dailymotion.com/video/x4ahrxf_cristiano-ronaldo-second-goal-deportivo-la-coruna-vs-real-madrid-0-2-14-05-2016_sport

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT