Zv/ministri i Nisma-s: Kryeministri Hoti mos të shkojë në SHBA, Specialja bëri shantazh publik!

Zv/ministri i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha e ka quajtur shantazhi publik, publikimin nga Gjykata Speciale me komunikatën politike ndaj Kosovës në prag të bisedimeve me Serbin në Washington

“… duke bërë shkelje të ligjit dhe rregullave mbi të cilën është themeluar është rast i paprecedent!

Besoj se është e qartë për të gjithë se diçka nuk është në rregull, prandaj kryeministri Hoti duhet nga Brukseli të kthehet në Kosovë dhe mos të udhëtoj në takim me Vuçiqin pa i qartësuar shumë dilema që kanë lindur pas qëndrimeve politike të Gj.Speciale dhe akuzave publike pa u vërtetuar…”, ka shkruar ai. /Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT