Zogaj: Kjo është arsyeja pse Edi Rama po e përdor Gjykatën Speciale

Njohësi i çështjeve politike, Petrit Zogaj, thotë se obsesioni i Edi Ramës me UÇK-në dhe figurat e saj nuk ka asnjë shpjegim tjetër përveçse për t’i ik qeverisjes korruptive që ka patur për 7 vjet.

Zogaj thotë se Rama ka fillu ta përdorë Gjykatën Speciale për të luftu Bashën dhe Metën sepse janë afër zgjedhjet.

Ai tuje shton se nuk ka respekt më të madh ndaj UÇK-së, sesa Rama të kishte qeverisur drejt.

Postimi i plotë:

Obsesionimi i Rames me UÇK dhe me figurat specifike te saj nuk ka shpjegim tjeter pos perpjekje pa pike kreativiteti per ti ike qeverisjes korruptive per 7 vite rresht.

Sikur mos te mjaftonte me kete, ka fillu qe te perdore “Gjykates Speciale” per te sulmu Bashen e Meten, jo se ka ndonje shqetesim me Gjykaten, por sepse zgjedhjet atje po ofrohen.

E, te gjithe ne e dime qe, nuk ka patriotizem me te madh dhe as respekt ndaj UÇK-se, sesa qe Rama te kish qeverise ne menyre te duhur Shqiperine. Por jo, ai e ka kriminalizu qeverisjen ne vend, nderkohe ben keso perdormancash turbopatriotike.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT