Zlatan Ibrahimoviç do të qëndrojë te Man United vetëm me një kusht

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviç ka kontratë me United vetëm deri në fund të sezonit, por Jose Mourinho së fundmi ka zbuluar se lojtari do të qëndrojë edhe për një vit

Sidoqoftë, “The Sun” raporton se LA Galaxy është duke monitoruar me seriozitet situatën e Ibras.

Tani raportohet se Zlatan Ibrahimoviç, një lojtar që e ka fituar 13 tituj të ligave të ndryshme në karrierë, nuk dëshiron të luajë te një skuadër e cila nuk është konkurrente direkte për titull dhe Man United qartë është larg këtij epiteti këtë edicion, andaj nëse gjërat nuk ndryshojnë shpejtë, ish-lojtari i Barcelonës, mund të largohet nga “Old Trafford” në kërkim të një aventure të re. /Sportali.net