ZenPad 8, tablet më i ri nga Asus

Është bërë e ditur se tablet më I ri nga Asus do të jetë ZenPad 8. Ky model do të ketë processor me katër bërthamësh bërthamësh Intel Atom Z3530, 2 GB RAM, ekran 8 inç  2048 x 1536, kamerë të pasme 5 megapiksel, jetëgjatësi baterie 8 orë, kapacitet 32 GB dhe mbështetje për kartat microSD.

ASUS gjithashtu do të ofrojë edhe modele më të mira të ZenPad me procesorë më të mirë dhe me më shumë memorie RAM.

Çmimet akoma nuk janë publikuar.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT