Zeka: Marre, institucionet po blejnë kravata, brekë e shminka, qytetari s’ka pare për barna

Deputeti i Nismës Social Demokrate, Milaim Zeka ka treguar një rast se si qytetari i varfër sot i ka shkruar që t’i ndihmojë në blerjen e barnave, ndërkohë ka bërë krahasime me disa shpnezime absurde që po i bën shteti.

Ai ka renditur tri ‘marre’ që po i bëjnë institucionet e vendit me blerje të kota.

Ja shkrimi i plotë:

Pashe Zotin hajde e mos plas bre

Zenun Hysa, nje qytetar i varfer dhe i papune, fukara dhe i shkrete, me shkruan sot: Baci Milaim, jam i papune, a mundesh mem ndihmu me i ble keto barrna. Pastaj ma dergon receptin e barrnave.

Perfundi kesaj fotografie te ketij qytetari, lexoni tri marre: Marreja nr 1 shkon tek Ministria e Tregetise dhe Industrise, edhe te kreret e Nismes, te cilet me parate e popullit blejne kostume, kepuce, kravata e brek.

Marreja e dyte shon tek Presidenca, qe me parate e popullit blejne shmika per femra.

Marreja nr tre shkon te komuna e Ranillugit.

Ndersa marreja kryesore shkon tek populli, qe prap ju beson dhe i voton njerezit e tille!!!

Krahasoni keto dy foto, edhe nuk keni nevoje ma ba komente. Mundeni me sha vetmevete…!!!

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT