Zbulohet orari i ndeshjeve të Kosovës në “Euro 2020” në rast kualifikimi

Kosova është vetëm 180 minuta larg nga historia. Me dy fitore në playoff të Ligës së Kombeve mund të siguroj kualifikimin në kampionatin evropian “Euro 2020”, shkruan Indeksonline.

Nëse arrinë kualifikimin do të caktohet në grupin C ose grupin F. Nëse Rumania arrinë të fitoj playoffin e Ligës së Kombeve, Kosova caktohet në grupin F, në të kundërt “Dardanët” shkojnë në grupin C.

UEFA tashmë ka caktuar edhe orarin e fazës së grupeve për kampionatin evropian.

Ndeshja hapëse do të zhvillohet më 12 qershor në Romë mes Turqisë dhe Italisë nga ora 21:00.

Ky është orari dhe kundërshtarët potencial të Kosovës në rast të kualifikimit.

Grupi C

 

 

14 qershor

Ora 18:00 Austri – Fituesi i playoffit të Ligës A/D

Ora 21:00 Holandë – Ukrainë

18 qershor

15:00 Ukrainë – Fituesi i playoffit të Ligës A/D

21:00 Holandë – Austri

22 qershor

18:00 Fituesi i playoffit të Ligës A/D – Holandë

18:00 Ukrainë – Austri

Grupi F

16 qershor

18:00 Fituesi i playoffit të Ligës A/D – Portugali

21:00 Francë – Gjermani

20 qershor

15:00 Fituesi i playoffit të Ligës A/D – Francë

18:00 Portugali – Gjermani

24 qershor

21:00 Gjermani – Fituesi i playoffit të Ligës A/D

21:00 Portugali – Francë

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT