Zbulohet mesazhi i Ramës për deputetët e PS-së!

Dy ditë pas përfundimit të zgjedhjeve dhe pak orë larg përfundimit të procesit të numërimit të të gjithë votave, kryeministri Edi Rama i ka dërguar një mesazh deputetëve të rinj PS dhe socialistëve.

Pavarësisht se kryeministri ka heshtur këto dy ditë, në mesazhin e tij duket qartë gëzimi që ka përfshirë kryeministrin e ardhshëm të Shqipërisë për 4 vitet e ardhshme.

Zbulohet mesazhi i Ramës për deputetët e PS-së!

 

Ja çfarë shkruhet në mesazhin e Ramës:

I’a dolem! I’a dolem aty ku askush pervec nesh nuk e besonte se do i’a dilnim! Shqiptaret na kane bere nderin me te madh qe mund t’i behet nje njerezve qe kerkojne voten e popullit per te misheruar aspiratat, endrrat dhe shpresat e tyre!

Kjo fitore eshte pergjegjesia me e rende qe mund te merrnin mbi shpatullat tona. Ka fituar Shqiperia qe kerkon shtet, pune, mireqenie kunder partive qe kerkojne tepsine e pushtetit ne kurriz te popullit e ne dem te shteti!

Nje bravo e madhe te gjitheve ju dhe gjithe njerezve qe u angazhuan ne vijen e pare te betejes per Shqiperine qe duam

Sot ne oren 18.30 ne sheshin Skenderbej, per perqafimin e ketij momenti historik, me te gjithe ata qe duan dhe mund te na bashkohen nga Tirana e nga cdo qark.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT