Zbulohet Apple iPad Mini 4

Apple terhoqi nga dyqanet ne internet iPad mini. Kompania po punon për krijimin e një tableti të ri, që do të jetë e pjesë e serive iPad. Aktualisht, familja e iPad përfshin vetëm iPad mini 2, iPad mini 3, iPad Air dhe iPad Air 2.

Llogaria e famshme në Twitter, @OneLeaks, ka publikuar në internet disa foto të tabletit të ardhshëm të Apple-it, iPad Mini 4. Përmasat e tri gjeneratave iPad mini kanë qenë të njëjta, ndoshta edhe iPad Mini mund të ketë po këto përmasa. Nuk janë zbuluar shumë detaje në lidhje me tabletin e ri të Apple-it, por shpresojmë të marrim më shumë informacione në ditët në vazhdim. /krokodili/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT