“Zbardhet” toka nga breshëri i madh në Istog

Gjatë ditës së sotme thuajse në të gjithë vendin po mban mot i vranët me reshje shiu si dhe breshëri, shkruan Gazeta Metro.

Në shumë komuna ka rënë sasi e madhe e shiut, ndërsa në Istog edhe breshër.

Banorët e këtij qyteti janë zgjuar me pamje të “zbardhuara” të oborreve të tyre nga breshëri.

Kjo mund të shihet edhe në videon më poshtë, të publikuar fillimisht nga Meteo Ballkan.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT