Zbardhet detaj tjetër i panjohur për videoskandalin, ja kush e lidhi Shukri Xhelilin me Anisën

Kush e ka njohur me Anisën, ish-kryebashkiakun? Sipas rrëfimit të së ëmës së Anisës, ka qenë gruaja e tij, Tefta Xhelili.

‘’Për të herë është njohur me gruan e kryetarit, i kam kërkuar unë punë dhe më tha ‘’do ta bisedoj me kryetarin’’. Ajo tha do t’I them burrit. Vajza i shkoi të zyra dhe kryetari I kishte premtuar që po, i kishte thënë ‘’që qenke goc e bukur, goc e zgjyar, do të të fus në punë’’, ka rrëfyer e ëma e Anisës.

‘’Asnjëherë nuk e kam menduar të divorcohem nga bashkëshorti. Ai është një njeri i mrekullueshëm, punëtor dhe korrekt.

Natën e publikimit të videos Shukes iu drejtova me fjalët: Ngrije kokën lart. Do të më kesh në krahë deri në vdekje.

Pas kësaj që ndodhi, familja Xhelili do të jetë më e bashkuar, më e fortë dhe më solide. Jam e befasuar kur shoh disa media, kolegë dhe vartës të Shukriut që çfarë nuk thonë e sajojnë, ndërkohë që kur ai ishte në detyrë, i serviloseshin dhe i rrinin nga pas ngado.

Shukriu gjatë gjithë kohës më thoshte se e di që të kam vënë në siklet. Unë do ta mbështes tim shoq. Edhe fëmijët nuk janë ndjerë mirë, por të gjithë së bashku po i kapërcejmë këto momente të vështira ’’, ka thënë gruaja e Shukriut, Tefta Xhelili.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT