Ylli Sallahi tradhëton Shqipërinë dhe Kosovën

Mbrojtësi i majtë kosovar Ylli Sallahi ka tradhëtuar Shqipërinë dhe Kosovën duke zgjedhur kombëtaren e Austrisë.
Lojtari i Bajernit kishte tre opsione por ka zgjedhur fanellën austriake.
“Të jem i sinqertë më është dashur të zgjedh mes Shqipërisë e Austrisë. Në fund dëgjova zemrën. Unë nuk kam lindur në Austri, por jam rritur në Austri dhe kam mësuar gjithçka atje, kam kaluar një kohë shumë të mirë, për këtë arsye edhe kam vendosur për Austrinë”, ka thënë Sallahi për ‘Laola1.at’.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT