Ylli i Juventusit ka thyer këmbën

Juventusi ka konfirmuar se Dani Alves ka pësuar lëndim të rëndë në këmbë në humbjen 3:1 nga Genoa të dielën.

Ish-ylli i Barcelonës u largua nga fusha teksa kishin mbetur vetëm 14 minuta deri në fund, pas një lëndimi që pësoi nga përplasja me Lucas Ocampos.

Testet kanë treguar se ai ka thyer këmbën dhe do të mungojë më gjatë, me testet e ardhshme që do të bëhen të hënën.

Image result for dani alves injury

- Advertisement -

MË TË FUNDIT