Xiaomi vjen me dy telefon të rinj

Kanë filluar të qarkullojnë në internet dy telefona të rinj nga Xiaomi. Megjithëse ende nuk ka asgjë zyrtare nga kompania mbi këto dy modele të reja, kanë rrjedh disa të dhëna për këto modele.

Njëri telefonos supozohet se do të jetë pasardhës i Xiaomi Mi4 dhe do të emërtohet Xiaomi Mi5 me dy kamera në anënë e pasme si dhe me blic të dyfishtë. Procesori I Mi5 do të jetë Snapdragon 820, 4GB RAM, ekran Quad HD 5.3 inç

Ndërsa modeli tjetër Xiaomi Redmi Note 2 do të ketë një procesor Snapdragon 410, ekran 5.5 inç 720p dhe një kamerë 13 megapiksel.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT