Xherdan Shaqiri zbulon se si e shpenzon pagën javore prej 77,000 eurove

Xherdan Shaqiri është admirues i madh i këpucëve të futbollit

Shaqiri, i cili fiton 77,000 euro në javë, në një intervistë për “The Sun” u shpreh: “Më pëlqen të shpenzoj paratë në këpucë. Nuk e di as sa palë të tilla i kam.

“Kam një dhomë plotë me to. Shpesh blej trenerka.

“Kalova te një shtëpi e re në Mançester. Është zonë e bukur.

“Ndihem shumë i lumtur kur jam në shtëpi me familjen time dhe miqtë më të afërt dhe e di se askush nuk po më shikon nga 10 metra larg.

“Të gjithë më njohin kur dalë jashtë, veçanërisht në Zvicër. Nuk e kam problem të bëj selfie, por jo derisa jam duke ngrën në një restaurant!” /Sportali.net