Xhama të thyer e shtëpi të dëmtuara, erërat e forta godasin keq Istogun (FOTO)

Erëra të forta mbrëmë dhe sot e kanë përshkuar Kosovën.

Gjithandej vendit, këto erëra të fuqishme kanë shkaktuar dëme materiale, shkruan lajmi.net.

Në Istog është situata më kritike, pasi që aty dëmet janë më të konsiderueshme.

Xhama të thyer, shtëpi të dëmtuara e lisa të nxjerrur me rrënjë shihen në fotografitë që janë postuar në rrjete sociale. /Lajmi.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT