Xhaka shënon nga penaltia, G’ladbahu s’njeh kundërshtar (video)

 

Borusia e Monchengladbahut ka shënuar fitoren e radhës në Bundesligë.

Viktimë e skuadrës ku luan Granit Xhaka ishte Hertha Berlin që u mposht para tifozëve të saj me rezultat 1-4.

Golin e tretë për Gladbahun e shënoi Granit Xhaka nga pika e bardhë.

Pas 11 xhirov Gladbahu ka 18 pikë dhe zë pozitën e katërt në renditjen tabelare të Bundesligës./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT