Xhaka para kampionatit evropian në Arsenal

Arsenali është duke shpresuar se mund të sigurojë shërbimet e Granit Xhaka para Kampionatin Evropian.

E përditshmja britanike, Daily Mirror shkruan se Gunnersat janë të sigurt se do të arrihet një marrëveshje prej 33.8 milionë funte për mesfushorin e Borussia Monchengladbachut.

Xhaka ka pohuar gjatë një interviste për mediat botërore se preferon që të largohet gjatë qershor, në një mënyrë apo tjetër, para se të fillojë kampionati evropian “France 2016”, transmeton Telegrafi.

“Sezoni i ka mbaruar tani dhe mund të ketë bisedime në lidhje me këtë çështje. Ne do ta bëjmë së bashku. Vendimi patjetër do të jetë para Kampionatit Evropian”.

“Unë jam personi i gabuar për atë pyetje (në lidhje me një lëvizje të mundshme). Ju duhet të flisni me drejtorin sportiv Max Eberl”, tha Xhaka. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT