Xhaka humb penaltin, reagon Arsenali

 

Granit Xhaka ishte i vetmi që gaboi nga pika e bardhë në eliminimin e Zvicrës nga Euro 2016.

Ka pas shumë reagime për këtë huqje të Xhakës sidomos nga mediat në Angli, dhe nuk ka munguar as reagimi i Arsenalit, aty ku nga sezoni i ri do të luaj mesfushori shqiptar.

Arsenali nëpërmjet një reagimi në Twiter ka ngushlluar Xhakën dhe Zvicrën për eliminim. “Ngushëllime Granit Xhakës dhe Zvicrës, të cilët u eliminuan nga Euro 2016 në penallti”./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT