Xhaka dhe Mustafi shkojnë bashkë në stërvitje (video)

 

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi këtë verë u transferuan në Premier League, te Arsenali, për të cilët londinezët paguan afro 80 milion euro.

Në stërvitjen e sotme të dy shqiptarët kanë shkuar së bashku në stërvitje.

Xhaka dhe Mustafi do ta kenë më të lehtë adaptimin në Premier League pasi në klub kanë Ozilin dhe Mertesakerin të dy gjerman që më parë kanë lujatur në Bundesligë.

Madje Mustafi luan edhe në Përfaqësuesen e Gjermanisë së bashku me Ozilin dhe Mertesakerin./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT