Witsel zgjedh këtë klub italian

Sipas medieve italiane, Inter kanë përfunduar gjithçka për mesfushorin e Zenit St. Petersburg, Axel Witsel, ku mungon vetëm edhe zyrtarizimi.

Mesfushori i Zenit Saint Petersburg, Axel Witsel është afër t’i bashkohet Interit pasi ka refuzuar Napolin.

Sipas Gazzetta dello Sport, nerazzurrët i kanë ofruar klubit rus 22 milionë euro, dhe belgu tani është i lirë për të marrë një vendim përfundimtar mbi destinacionin e tij të ardhshëm.

Megjithatë, gjërat do të duhet të presin deri Witsel të kthehet nga pushimet, ku për rastësi është duke i kryer në Sardenjë të Italisë.

Sipas medieve italiane, Interi ka zhvilluar edhe takim me babanë që është edhe agjent i mesfushorit, ku thuhet se kanë arritur marrëveshje, pasi edhe gruaja e Wistel, po e shtynë atë drejt qytetit të modës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT