West Ham emëron trajnerin e njohur

West Ham Unitedi ka emëruar David Moyes trajner të skuadrës së parë.

Anglezi ka zëvendësuar Slavan Bilic, i cili u shkarkua dje (e hënë) pas rezultateve të dobëta.

Ish-trajneri i Manchester Untiedit, Evertonit, Real Sociedadit e Sunderland, është shprehur i lumtur me mundësinë e dhënë dhe ka premtuar rezultate të mira.

Zyrtare: Moyes emërohet trajner i West Hamit, premton fitore