Wenger si sheik, shpenzo ose ik!

Arsene Wenger si duket e ka trenin e fundit te Arsenali. Trajneri francez është më i kritikuari te Arsenali pas dështimeve të kësaj skuadre në Evropë dhe Premierligë.

Për të fituar “dashurinë” e dikurshme, Wenger thuhet se do të luaj rolin e sheikut në verë në afatin kalimtar. Sipas mediave angleze, Wenger do të shpenzoi afërsisht 200 milion euro për blerje në skuadër.

Trajneri francez thuhet se e ka në plan spastrimin e skuadrës duke larguar shumë lojtarë të skuadrës aktuale të cilët pritet të zëvëndësohen me yje të futbollit evropian

- Advertisement -

MË TË FUNDIT