Wenger hap kuleten, do të shpenzoj 60 milion funte per këta tre futbollistë

 

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, duket se gjatë afatit kalimtar të verës do të zhpenzoj më shumë rreth transferimit të futbollistëve cilësore.

Sipas asaj që shkruajnë mediat angleze, Arsenali ka arritur marrëveshje për  transferimin e mesfushorit të Juventusit, Arturo Vidal për 25 milion funte.

Dëshira e dytë është lojtari i Sauthampton, Shneiderlin, për të cilën duhet të paguaj po ashtu 25 mijë funte.

Wenger këkron të përforcoj skuadren edhe me një futbollistë dhe ka piketuar portierin e Chelseat, Petr Cech, i cili kushton 10 milion funte.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT