Vushtrriasi mashtron të dashurën zvicerane, ia merr telefonin, paratë e pasaportën dhe e lë në rrugë

Një grua zvicerane është grabitur gjatë pushimeve të saj në Kosovë. Raportohet se fajtor ka qenë i dashuri i saj nga Kosova.

Një oficer policie ndihmoi gruan e dëshpëruar në nevojë dhe e linte të qëndronte në shtëpinë e tij, shkruan gazeta zvicerane Blick.ch.

Gruaja zvicerane u grabit nga i dashuri i saj në qytetin e Suharekës, i cili e kishte lënë atë në këmbë në mes të rrugës.

Sipas kësaj, burri që vjen nga qyteti i Vushtrrisë, zviceranes ia kishte marrë një Samsung S8 dhe iPhone 8, 3,000 franga dhe pasaportën e saj të martën pasdite. Pastaj, ai ishte nisur me BMW-në e tij të hirtë dhe la gruan e dëshpëruar zvicerane duke qëndruar në rrugë.

Sipas gazetës Blick, gruaja më parë e kishte lënë të takohej me të. Sidoqoftë, vushtrriasi nuk dukej se kishte qëllime romantike. Në vend të kësaj, ai u shfaq me një burrë tjetër në vendin e rënë dakord dhe grabiti zviceranen.

Gruaja e frikësuar më pas shkoi në polici. Aty ajo e përshkroi gjendjen e saj te oficeri i policisë , për shkak se ajo nuk dinte ku të shkonte pa dokumente dhe para, polici i ofroi strehë asaj në shtëpinë e tij.

Derisa zvicerania u strehua te shtëpia e Blerim Kuqit, polici së bashku me kolegët e tij në Mitrovicë, kontrolluan për dy të dyshuarit. I dashuri i saj u arrestua më vonë në qytetin e tij të lindjes, Vushtrri.

Bashkëpunëtori i tij gjithashtu u kap. Ai ishte gati të kalonte kufirin.
Blerim Kuqi e ndihmoi gruan të merrte një pasaportë të re dhe të udhëtonte përsëri në shtëpi.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT