Vushtrria goditet nga një tërmet 2.7 ballësh

 

Një termet i intensitetit të ulët të shkallës 2.7 është hetuar rreth orës 00:25 në disa rajone të Kosovës, kurse epiqendra ka qenë në afërsi të Vushtrrisë.
Lexues të portalit Telegrafi nga rajoni i Mitrovicës, Vushtrrisë dhe Podujevës bëjnë të ditur se para pak çastesh kanë hetuar një dridhje të lehtë të tokës, por kjo nuk është bërë i ditur nga instituti i Kosovës, si dhe nuk figuron as në faqen https://quakes.globalincidentmap.com/ , që jep drejtpërdrejt lëkundjet e tokës nëpër botë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT