Vushtrria – Drenica mbyllet me këtë rezultat

Vushtrria dhe Drenica kanë ndarë pikët në duelin e zhvilluar në Vushtrri.

90 minuta lojë u mbyllën me rezulatin 2-2.

Drenica kishte mundësi që ta fitonte takimin, por në fund të takimit ka pësuar gol!

Drenica e nisi shumë mirë takimin. Në minutën 6-të Elshani shënoi për epërsinë e parë të Drenicës.

Vushtrriasit barazuan në minutën e 29-të me De Paul.

Drenicasit rikthyen epërsinë në pjesën e dytë. Harmon De Gaëe në minutën e64-të gjuan për mrekulli me të djathtën brenda zonës dhe realizon një super gol për ta rikthyer epërsinë e udhëtuesve, 1-2.

Kur mendohej se Drenica do të importojë 3 pikë nga Vushtrria, kështu nuk mendoj Nertil Hoxhaj i cili ekzekuton në mënyrë briliante një goditje dënimi dhe realizon për 2-2.

Pas 5 javëve të zhvilluara në Ipko Superligë, Drenica ka 5 pikë aq sa ka edhe Vushtrria./DrenicaPress

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT