Vushtrri, burri e rrah gruan e bënë për spital

Në Vushtrri një burrë ka rrahur gruan e tij, duke i shkaktura asaj lëndime të rënda trupore meqë rast ajo ka marrë tretman mjekësor. Ndërkaq pasi ka ndodhur kjo ngjarje është lajmëruar Policia e Kosovë, të cilët kanë shkuar në vend të ngjarje dhe kanë arrestuar përsonin që ushtroj dhunë ndaj bëshkëshortes së vetë. Në një komunikatë për media Policia e Kosovës bënë  të ditur se  është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht gruan e tij viktimën femër K/Shqiptar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT