Vushtrri, aksident me makina, katër përsona të lënduar

Sipas Policisë së Kosovës sot ka ndodhur një aksident kur dy vetura janë ndesh me njëra tjetrën,  mësohet se dy veturat kishin targa lokale, njëra e llojit Mercedes qe drejtohej nga e dyshuara femër K-Shqiptare dhe veturës tjetër WV Golf qe drejtohej nga viktima mashkull. Policia e Kosovës njofton se deri te aksidenti ka ardhë për shkak te ngasjes se pa kujdesshme dhe mos përshtatja e shpejtësisë se lëvizjes nga e dyshuara, e cila me veturën e saj, e ka goditur veturën e viktimës.  Nga ky aksidentit  lëndime trupore kanë marr ngasësja e makinës dhe tre pasagjer te veturës se dyte-viktimat dy meshkuj dhe një femër K-Shqiptare. Te lënduarit kane pranuar tretman mjekësor ne Qendrën e Mjekësisë Familjare ne Vushtrri ndërsa një është dërguar për tretman ne QKUK-Prishtinë/drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT