Vritet një biznesmen shqiptar në Amerikë

Një biznesmen shqiptar, pronar i një restoranti në “Coney Island” është vrarë ditën e sotme në mëngjes në jug të Detroitit në SHBA.

Ai është Frano Juncaj, 59 vjeç. Policia e Detroitit tha se vrasja dyshohet se ka ndodhur gjatë një tentative grabitjeje në orën 9:30 të mëngjesit me orën lokale.

Juncaj është gjetur i vrarë me një plumb në gjoks para derës së restorantit. Ai ishte me origjinë shqiptare dhe kishte emigruar në SHBA në vitin 1975, raporton panorama.

Policia dyshon se vrasja ka të bëjë me një grabitje. Po kështu, thuhet se grabitësi mund të njihej me Juncajn, ndaj edhe e ka qëlluar që të mos e raportojë.

“Ai kishte besim te komuniteti”, ka thënë Stivën Dolunt, manaxheri i restorantit. “Juncaj ishte një njeri shumë miqësor dhe kjo që ndodhi nuk do të kalohet lehtë”, ka thënë ai për mediat lokale.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT