Vriten dy persona në zyrën e një mjeku

Dy persona janë vrarë nga të shtënat në zyrën e një mjeku në afërsi të stacionit kryesor të hekurudhave në Marburg, sipas prokurorisë gjermane.

Siç është raportuar nga mediat gjermane, policia bllokoi zonën përreth stacionit të trenit në këtë qytet, shkruan Indeksonline.

Ndërsa nuk dihet motivi dhe identiteti i kryesit të veprës, hetimet janë duke vazhduar.