Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Vragoli të Fushë Kosovës.

Indeksonline mëson se motra ka mbytur motrën me anë të jastëkut.

 

 

Tutje, përmes burimeve mësohet që viktima dhe e dyshuara kanë probleme mendore.

Policia është në vendin e ngjarjes ku po vazhdon hetimet e rastit. Viktima është e moshës 33 vjeçare.

Rreth orës 12:00, kemi pranuar informatën për një rast vdekje e dyshimtë, në fshatin Vragoli të Fushë Kosovës.”

“Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe mjekët emergjent të cilët kanë konstatur vdekjen e viktimës femër 33 vjeç.”

“Mbështetur në të dhënat fillestare të këqyrjes së vendit të ngjarjes përkundër që ka elemente që sugjerojnë për një vdekje të dhunshme, policia me kujdes të shtuar po heton rastin si vdekje të dyshimtë dhe po ndërmerr të gjitha veprimet e duhura hetimore dhe ato forenzike – të ekzaminimit që do të ndihmonin hetimin e ngjarjes si dhe sqarimin dhe ndriçimin e plotë të rastit”, u shprehë Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci./Indeksonline/