Vrasësi, hipi me forcë në veturën e çekëve, ja si i vrau

Deteaje të reja dalin nga hetimet për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin.

Mësohet se vrasësi Sokol Mjacaj ka hyrë me forcë në automjetin e turistëve.

Turisti çek u përpoq të largohej me mjetin e tij, por Mjacaj e ka qëlluar.

Më pas autori ka dalë jashtë mjetit dhe ka qëlluar sërish.

Para se të hipte me forcë në mjet S.Mjacaj po lahej në lumë.

Autori është arrestuar në një shkollë 9-vjeçare në Grudë të Re./mapo/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT