Votohet projektligji për hekurudhën Prishtinë-Durrës

Deputetët e Kuvendit në seancën e sotme e kanë votuar projektligjin e marrëveshjes për studimin e fizibilitetit për hekurudhën Prishtinë-Durrës.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka bërë të ditur se kjo pikë është votuar me 83 vota për, nga të gjithë deputetët që ishin në sallë, përfshirë pozitën dhe opozitën, njofton KlanKosova.tv.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT