Vjen urimi nga Edi Rama: Urime Kosovë, urime tri partive

Kryeministri i Shqipërisë uron Kosovën për zgjedhjet e suksesshme parlamentare të mbajtura këtë të diel.

Me anë të një postimi nëpërmjet rrjetit social Tëitter, Rama uron Albin Kurtin, për rezultatin më të mirë, si dhe nuk lë pa përmendur as partitë e tjera, duke uruar LDK për rezultatin e dytë më të mirë dhe PDK për pranim të rezultatit.

Postimi i Ramas

Urime Kosovës për zgjedhjet e suksesshme parlamentare. Urime Vetëvendosjes e Albin Kurtit për rezultatin më të mirë. Urime LDK e Vjosa Osmanit për rezultatin e dytë më të mirë. Urime PDK e Kadri Veselit për pranimin shembullor të rezultatit. Sa më e mbarë dita e re për Kosovën🤝

Lexo edhe: Ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve, shpejt shfaqen rezultatet

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT