Vjen trofeu i parë për Chelsean (Video)

Vjen trofeu i parë sezonal për Chelsean duke e mposhtur Tottenaham në finalen Capital One Cup, me rezultatin 2:0, në finalen që u luajt në Wembley.
Golin e parë për Chelsean e shënoi John Terry në muntwn e 45’. Kurse në pjesën e dytë për të vulosur fitore u përkujdes Diego Costa në minutën e 54’.
Deri në fund të sfidës nuk pati gola dhe kështu Chelea e fiton trofeun e parë këtë sezon, atë të Capital One Cup./Drenicapress/

https://www.youtube.com/watch?v=hac_v1jH61I

https://www.youtube.com/watch?v=5mj0E4SmeIQ

- Advertisement -

MË TË FUNDIT