Vjen telefoni Huawei Ascend Y540

Vjen në telefon I ri nga Huawei për tregun evropian. Ky telefon vjen më një cmim shumë të arsyeshëm dhe me preformanca të mira.
Huawei Ascend Y540 vjen më processor Snapdragon 200 me dy bërthama me shpejtësi 1.3GHz dhe 1GB RAM, 4GB hapësirë të brendshme, ekran 4.5 inç me rezolucion 480×854 pikselë, kamerë të pasme 5 megapikselë, kamerë ballore 0.3 megapikselë. Bateria me kapacitet 1730mAh, ofron dy vende për karta SIM.
Ascend Y540 do të operojë me sistemin Android KitKat dhe ofron lidhjen quad-band GSM dhe paketën dual-band 3G. Çmimi për të sillet nga 100 deri 110 euro.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT